GYTK, I. évfolyam 1. félév

Vizsgaforma: gyakorlati jegy
Tárgyfelvétel előfeltétele: nincs

Tantárgyi követelmény:
Az „Informatika” kurzus elsajátításának a célja, hogy a gyakorlatban hasznosítható számítástechnikai alapműveltséget nyújtson a hallgatóknak tanulmányaik elvégzéséhez, felkészítse őket a hatékony tanuláshoz szükséges korszerű információtechnológia felhasználására, azon informatikai alapismereteknek és gyakorlati technikáknak az elsajátítására, amelyek egyrészt a dokumentációs, prezentációs és adatmanipulációs tevékenységet segítik, másrészt a számítógépes kommunikáció különböző területein szükségesek. A gyakorlatok háttérismereteket nyújtanak a mérési adatok keletkezésétől és értelmezésétől, a tároláson, kiértékelésen, prezentáláson keresztül az eredmények közzétételéig tartó folyamatról.

Felhasznált informatikai eszközök:
  - Microsoft Office: Word, Excel és PowerPoint
  - Internetes egészségügyi adatbázisok
  - Informatikai ismeretforrások

Számonkérés módja:
a./ Évközi demonstrációk: A félév során két zárthelyi dolgozatot kell a hallgatóknak megírni, amelyek elméleti kérdéseket és gyakorlati feladatokat foglalnak magukban.
b./ A félév aláírásának feltétele: Gyakorlatokon való részvétel és a két zárthelyi dolgozat legalább elégséges szintű megírása.

Tematika (gyakorlat):

Oktatási hét Gyakorlat/Szeminárium (2 óra)
1. hét Prezentációkészítés az „Informatika szerepe az egészségügyben” témakörből.
2. hét Egészségügyi adatok vizsgálata (adatbevitel, adatok manipulációja).
3. hét Egészségügyi adatok kiértékelése (számítások, függvények, részösszegek, gyakoriságok).
4. hét Egészségügyi adatok kiértékelése (kimutatások).
5. hét Egészségügyi adatok prezentációja (diagramok, grafikonok, képek).
6. hét Egészségügyi adatok kiértékelése és prezentációja.
7. hét 1. ZH
8. hét Egészségügyi információ keresése a felszíni weben; egészségügyi adatbázisok adatainak vizsgálata.
9-11. hét Nagy terjedelmű dokumentumok formázása, sablonok, stílusok.
Komplett dokumentumkészítés a kiértékelés, az információ-gyűjtés és manipuláció eredményeiből.
12. hét Bemutató készítés az előző óra témájából. Elemi képfeldolgozás.
13. hét 2. ZH
14. hét javító ZH