Tudomány Szeminárium

Nyaki MR vizsgálatok szegmentálása

A következő Intézeti szeminárium 2017 december 15-én lesz  a Kis Oktatási Épület 12. termében.
Előadó: Dr. Nagy Antal (SZTE TTIK Képfeldolgozás és Számítógépes Grafika Tanszék)

Az előadás címe: Nyaki MR vizsgálatok szegmentálása

Az MR vizsgálatok nagyon pontos információt adnak a szövetekről ezért fontos szerepet töltenek be az elváltozások kimutatásában. Az előadásban főleg olyan MR vizsgálatokkal kapcsolatos eredmények lesznek bemutatva, amelyet egy most záruló projekt alatt értek el. Ezek az eredmények főleg szegmentálással kapcsolatosak, de az előadó külön kitér majd azon elő- és utófeldolgozási lépésekre is, amelyeket munkájuk során alkalmaztak.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk:

SZTE ÁOK, Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet

Motiválatlan diákok vagy oktatók

A következő szeminárium 2017. október 13-án 14:00-kor lesz a 12. teremben, melyet Zölei-Szénási Ráhel tart Motiválatlan diákok vagy oktatók? Új szemlélet a gyakorlati oktatásban - tantárgyi tartalomba ágyazott képességfejlesztés címmel.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

 

Kvadratikus poliplettek előállítása

Időpont: 2017. szeptember 22. 14:00 (12-es terem)
Előadó: Ringler András
Az előadás címe: Kvadratikus poliplettek előállítása

 


 

3D Slicer: orvosi képelemző és megjelenítő kutatási szoftverplatform

2017. szeptember 29.-én 14:00-kor Pintér Csaba tartott előadást "3D Slicer: orvosi képelemző és megjelenítő kutatási szoftverplatform" címmel.
Pintér Csaba a kanadai Queen's University munkatársa, ahol orvosi képfeldolgozással, besugárzás- és műtét-tervezéssel foglalkozik:
http://perk.cs.queensu.ca
http://perk.cs.queensu.ca/users/pinter

 


 

Dömötör Anna - Egészségügyi iránytű

Az SZTE ÁOK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete Telemedicina fókuszú orvosi informatikai pályázatot hirdetett az SZTE orvostanhallgatóinak, illetve olyan csapatoknak, amelyeknek legalább egy tagja az SZTE ÁOK hallgatója. A pályázat célja, hogy nyitottabbá tegye a leendő orvosokat a telemedicinás alkalmazások nyújtotta lehetőségek iránt. Pályázni tetszőleges telemedicinás alkalmazás ötletével, megvalósításával vagy egyéb telemedicinához szorosan kötődő rendszer tervezésével, elemzésével lehet.

A pályázat jelen körének határideje 2016. szeptember 30.-a volt.

A pályázat ezen körében egyetlen pályázat érkezett be:
Pályázó hallgató: Dömötör Anna (SZTE ÁOK V. évfolyam)
Felkészítő: Dr. Pócs Dávid (SBO)
Cím: Egészségügyi iránytű (Betegirányítással és monitorizálással kapcsolatos alkalmazások fejlesztése és hazai adaptálása)

A pályázatban a hallgató egy monitorizálásra és betegirányításra fokuszáló, okos eszközöket használó telemedicinás megoldást mutatott be. Megvizsgált egy külföldön már működő, hasonló elveken alapuló alkalmazást, illetve felmérte a hazai viszonyokat. A pályázatot az Intézet munkatársaiból álló bizottság, Dékán úr vezetésével elbírálta és az elvárásoknak megfelelőnek találta.
A bírálatot követően a hallgató felkészült és 2016. november 15.-én előadást tartott, melyben ismertette pályázatának tartalmát. Ezt követően a bizottság pénzjutalmat szavazott meg a hallgatónak.

 DomotorA1DomotorA2


 

 

 

További cikkeink...

  1. Intézeti szemináriumok