SZTE Innovációs díjat nyert a Prof. Peták Ferenc vezette kutatócsoport

Sikeresen szerepeltünk az SZTE Tudományos és Innovációs Rektorhelyettese által meghirdetett Innovációs Díj pályázaton.

Az Innovációs Bizottság szakmai értékelése és döntése alapján, a „Leginnovatívabb kutatómunka a műszaki tudományok területén” kategóriában, a Prof. Peták Ferenc vezette kutatócsoport (Fodor Gergely, Nagy Attila és Tolnai József) nyert a „Hordozható innovatív légzésfunkciós mérőberendezés fejlesztése a globális egészségügyi kihívásokra” című pályázatával.

A hivatalos eredményhirdetésre és díjátadóra a 2022. november 11.-én megrendezett, SZTE Innovációs Napon került sor, melyet Prof. Rovó László rektor, Dr. Fendler Judit kancellár és Prof. Szabó Gábor a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány Kuratóriumának elnöke nyitottak meg.

A rendezvény meghívott prominens vendégei voltak Dr. György László államtitkár a Kulturális és Innovációs Minisztériumból, Dr. Palkovics László miniszter a Technológiai és Ipari Minisztériumból (online), illetve Dr. Birkner Zoltán elnök a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalból.

További részletek és képek az Egyetem honlapján.

innov3 2022 innov1 2022innov2 2022 innov4 2022