Dr. Peták Ferenc sikeres MTA doktori védése

Dr. Peták Ferenc az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi docense "A légúti és a szöveti mechanika szeparálásának jelentősége a légzőrendszeri elváltozások vizsgálatában" című MTA doktori értekezését 2015. április 30-án sikeresen megvédte.

Dr. Peták Ferenc a légúti és a tüdőszöveti mechanika megváltozásának jelentőségét tanulmányozza légzőrendszeri elváltozásokban. Kutatásai jelentőségét a tüdőbetegségek előfordulásának rohamos fokozódása adja; a légutakban és a légzőrendszeri szövetekben történő elváltozások elkülönített mérése a kórképek tisztázásához járulhat hozzá. Tudományos tevékenységét az alapkutatások és a klinikai kutatások harmonikus egységében végzi. Kutatási eredményei olyan élettani és kórélettani folyamatok feltárásában nyernek jelentőséget, melyek az általános aneszteziológia, a keringés-légzés kölcsönhatások és a légúti túlérzékenység légzőrendszeri mechanikát befolyásoló témaköreibe engednek mélyebb betekintést.

A sikeres védéshez ezúton is gratulálunk.