Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny

A Szegedi Tudományegyetem szervezésében

Az SZTE a Szent-Györgyi Tanulmányi Versennyel a szegedi egyetem egykori professzorára, kiemelkedő tudományos és közéleti személyiségére, világhírű kutatójára, Szent-Györgyi Albertre emlékezik Nobel-díjának 75. évfordulója alkalmából.

2012. október 26. (péntek)

Program
MEGNYITÓ: 9:40 óra, SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, kongresszusi terem (Szeged, Ady tér 10.): Köszöntőt mond Prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora.

Az SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny első (számítógépes) fordulója: 10:30 – 11:30, SZTE ÁOK Orvosi Informatikai Intézet (Szeged, Korányi fasor 9.). Alternatív programok: 11:45 – 13:15, SZTE Általános Orvostudományi Kar, Gyógyszerésztudományi Kar, Természettudományi és Informatikai Kar, Bölcsészettudományi Kar, Klebelsberg Könyvtár épülete, ahol az SZTE képzéseit, oktatói és kutatói munkáját ismerhetik meg a Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny résztvevőinek csoportjai. Ebéd: 12:45 – 14:15 óra.

AZ SZTE ÉS A MAGYAR NEMZETI BANK KÖZÖS SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA A SZENT-GYÖRGYI ALBERT EMLÉKÉRME KIBOCSÁTÁSÁRÓL. 14:00 – 14:30 óra, SZTE TIK, kiállítási tér. Az esemény házigazdái: Prof. Dr. Szabó Gábor, rektor (Szegedi Tudományegyetem), Gaál Ferenc, vezérigazgató (Magyar Pénzverő Zrt.). Itt mutatják be a Magyar Nobel-díjasok emlékérme-sorozatot indító Szent-Györgyi Albert ezüst emlékérmét. A sajtótájékoztatón – a házigazdákon kívül – részt vesz: Prof. Dr. Pál József (nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes, SZTE), Szalay György (az MNB Pénzügyi Kultúra Központ vezetője), Vékony Fanni (az érme tervezője).
Az MNB Szent-Györgyi Albert emlékérme a helyszínen megvásárolható.

AZ SZTE SZENT-GYÖRGYI TANULMÁNYI VERSENY DÖNTŐJE, EREDMÉNYHIRDETÉSE. 14:30 – 17:00 óra, SZTE TIK, kongresszusi terem.
A Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny show-szerű döntőjére a szurkoló diáktársakat, pedagógusokat, szülőket, és az érdeklődőket is várják.

Program (PDF) >>