"Találkozz a proffal!"

Az egyetemi oktatók egyik fontos feladata az általuk művelt tudományág népszerűsítése. Ezért az egyetemi nyílt napokon, vagy épp a kutatók éjszakáin számos érdekes előadást hallhattak már az érdeklődők. Ugyanakkor a hallgatóság és a professzorok közti kapcsolat sokkal személyesebb és kötetlenebb lehet, ha a prof házhoz megy, és az előadást az iskolákban tartja meg akár önálló eseményként, akár a reguláris órák keretében. A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete, az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete és az Újvidéki Egyetem Természettudományi Karának Matematikai és Informatikai Intézete az Európai Unió által támogatott „Teaching Mathematics and Statistics in Sciences: Modeling and Computer-aided Approach” projekt keretében külföldi példákhoz hasonlóan szeretnénk elindítani a „Találkozz a proffal”, „Meet the Prof” mozgalmat.

A beérkezett előadásterveket weben elérhetővé tesszük az iskolák számára, és ők a rendelkezésre álló készletből választják ki az őket érdeklő előadót és témát. Az elkészült gyűjtemény széles körben népszerűsítené intézeteinket és a matematika tudományát. Az előadások költségeit a 2010-2011 tanévben a IPA HU-SRB/0901/221/088 projekt költségvetése fedezi.