Általános oktatási tájékoztató

SZTE ÁOK, Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet

Kedves Hallgatók!

Az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet (továbbiakban Intézet), az aktuális járványügyi intézkedéseknek megfelelően vegyes (online és kontakt) oktatással indítja a következő szemesztert. Az Intézet kurzusaival kapcsolatban a következőkre szeretnénk felhívni a figyelmet:
maszkJárványügyi információk

• Az Intézet épületében (ÁOK Kis Oktatási Épület) kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk használata.
  • A folyósóra kihelyezett 4 automata kézfertőtlenítő használata az épületbe belépést követően, illetve különösen a tanterembe lépés előtt erősen ajánlott.
  • fertotlenitoAz órák szünetében minden használt felületet (asztal, egér, billentyűzet stb.) fertőtlenítünk.
  • A termekbe való belépéskor lázmérést végzünk.
  • A járványügyi előírásoknak megfelelően minden óra előtt a hallgatónak nyilatkoznia kell arról, hogy a COVID-19 tüneteit nem tapasztalja magán, illetve tudomása szerint fertőzöttel nem érintkezett.

Oktatási információk

• Minden kurzus esetén az elsődleges adminisztrációs felület az egyetemi Coospace lesz. Egyéb online tartalmak és eszközök elérhetőségéről a tantárgyak saját Coospace-színtereiben nyújtunk információt.
  • Az előadások az órarend szerinti időben, élőben streamelve lesznek megtartva. A csatlakozáshoz szükséges Youtube-linkek mindig a Coospace-en lesznek elérhetők. Minden előadáshoz annotált előadásanyagokat teszünk közzé a Coospace-en.
  • Intézetünk a Coospace melletti kiegészítő felületként a Microsoft Teamset választotta a hang- illetve videóalapú online konzultációk lebonyolítására.
  • A szemináriumokat online formában indítjuk. A csatlakozáshoz szükséges állandó Microsoft Teams linket a Coospace-en tesszük közzé.
  • A gyakorlatok kontakt formában indulnak. Online oktatásra váltás esetében itt is a Microsoft Teams a választott platform.

Mindannyiunk közös célja, hogy a szemesztert sikeresen teljesítsék minden kurzusunk esetén a jelenlegi járványügyi nehézségek ellenére is. Előre is köszönjük aktív együttműködésüket a jelen helyzetben megvalósítható leghatékonyabb oktatási lehetőségek kialakításában.
Prof. Peták Ferenc
tanszékvezető egyetemi tanár