Sikeresen szerepeltek hallgatóink a 2019. évi OTDK-n

Fantasztikusan szerepeltek Intézetünk hallgatói az idei OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában. Az előadások végül összesen 7 díjat, 3 első helyezést, 2 második helyezést és 2 különdíjat is elhoztak a Debrecenben megrendezésre került 2019. évi Országos Tudományos Diákköri Konferenciáról.

A hallgatóknak és a témavezetőknek ezúton is gratulálunk!

I. helyezést elért hallgatóink:

Tagozat: Operatív orvostudományok – Aneszteziológia és intenzív terápia, sürgősségi betegellátás I.
Kovács Barbara Nóra, Forgács Robin
Az agyi autoreguláció zavara diabétesz mellituszban nyitott szívműtétek során
Témavezetők: Babik Barna, Peták Ferenc

Tagozat: Operatív orvostudományok – Aneszteziológia és intenzív terápia, sürgősségi betegellátás II.
Sás Valentin, Géczi Barnabás
A diabétesz mellitusz hatása az intrapulmonális söntfrakcióra szívsebészeti beavatkozások során: hátrányból előny?
Témavezetők: Babik Barna, Südy Roberta

Tagozat: Elméleti orvostudományok – Élettan, kórélettan III.
Tóth Réka, Bálint Armand Rafael
A terjedő depolarizációval járó káliumhullám érösszehúzódást indukál egér agykéregben
Témavezetők: Menyhárt Ákos, Farkas Eszter

II. helyezést elért hallgatóink:

Tagozat: Elméleti orvostudományok – Élettan, kórélettan IV-VII.
Schranc Álmos István
A cukorbetegség légzőrendszeri következményei: hasonlóságok és különbségek az egyes és kettes típusú diabétesz rágcsálómodelljeiben
Témavezetők: Peták Ferenc, Südy Roberta

Tagozat:  Elméleti orvostudományok – Biofizika, Számítógépes modellezés
Bálint Armand Rafael
Az agykérgi terjedő depolarizáció idős agyban inhomogén áramláseloszlást eredményez
Témavezetők: Varga Dániel Péter, Farkas Eszter

Különdíjasok

Molnár Andrea, Szakáll Richárd
Mikrovaszkuláris elváltozásokkal járó társbetegségek hatása a centrális vénás és az agyi szöveti oxigén-szaturáció kapcsolatára szívsebészeti beavatkozások során
Témavezetők: Babik Barna, Peták Ferenc

Tagozat:  Elméleti orvostudományok – Élettan, kórélettan IV.
Szepes Borbála Éva
Az agyszöveti káliumszint-változások kinetikája terjedő depolarizáció és anoxia alatt iszkémiás patkány agyban
Témavezetők: Menyhárt Ákos, Farkas Eszter

OTDK 2019