Mestertanári elismerés Prof. Bari Ferencnek

Prof. Bari Ferenc
tanszékvezető egyetemi tanár, intézetünk vezetője, Mestertanár Aranyérem kitüntetést vehetett át 2009.11.10-én az MTA ünnepi ülésén, melyet a TÁMOP-4.2.3 „LÁNGÉSZ – Immerzív kommunikációs csatornák a természettudományos ismeretterjesztés szolgálatában” című projekt részeként rendeztek meg.

A díjat átadó Pálinkás József, az MTA elnöke a munka, a tudás, és az elkötelezettség szerepét, Hiller István oktatási és kulturális miniszter pedig a tehetséggondozás és -feltárás fontosságát méltatta ünnepi beszédében. Az ünnepélyes eseményen 45 fiatalt tüntettek ki Pro Scientia-díjjal, és 50 tanárt javasoltak mestertanári elismerésre a tudományos diákköri munkát támogató tevékenységükért, valamint kiemelkedő témavezetői és tudományszervező munkájukért.
A Mestertanári Aranyéremről további részleteket az OTDT honlapján lehet megtudni.